انواع لباس راحتی

ست لباس راحتی و ویژگی‌های مهم آن

لباس شما، دوست همیشگی شماست. شما بیشترین و مهمترین اوقات خود را در خانه سپری می‌کنید. زمان حضور شما در خانه، بیشترین درصد از زمان شما را تشکیل میدهد. آرامش در این زمان، شما را برای شروع یک روز پرکار آماده خواهد کرد. استفاده از لباس راحتی مناسب در خانه، بسیار مهم است. مخصوصا در دوران قرنطینه که زمان خانه نشینی افراد، بیشتر نیز شده است، استفاده از لباس مناسب، هم در سلامت جسم شما و هم در آرامش روانی شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.
بسیاری از افراد، لباس های راحتی و مورد استفاده در خانه را زیاد جدی نمی گیرند در حالی که لباس‌های راحتی نیز از استایل خاصی برخوردار هستند و امروز، می‌توان حتی در خانه نیز، در کنار راحتی، همگام با مد پیش رفت. در ادامه با ویژگی‌های یک لباس راحتی مناسب آشنا خواهید شد.

کجا از لباس راحتی استفاده کنیم؟

محل استفاده از لباس های راحتی کجاست؟ لزوما در خانه؟ کاملا اشتباه می‌کنید. دوران استفاده از لباس راحت در خانه و دور از چشم همه تمام شده است. امروزه افراد در هر مکانی، بیشتر به دنبال آرامش خود هستند. این بدان معنا نیست که در یک جلسه کاری، با پیژامه و تیشرت حاضر شوید! مقصود این است که استفاده از لباس‌های راحتی محدود به خانه نیست. امروزه لباس‌های راحتی فراوانی طراحی می‌شود که در هر مکانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال هنگامی‌که به پیک نیک می‌روید، استفاده از لباس راحتی مناسب است چرا که آزادانه به فعالیت‌های خود خواهید پرداخت. چه اهمیت دارد اگر رییس شرکت شما و یا یکی از شرکای تجاری شما، شما را در این لباس هنگام تفریح ببینند؟ چیزی که مهم است راحتی شماست و لا غیر.
امروز که با قرار گیری در دوران قرنطینه، بسیاری از اساتید و روسا را نیز با لباسی نیمه راحتی مشاهده کرده ایم!
اگرچه که اکثر افراد ترجیح می‌دهند استفاده از این لباس را محدود به خانه و در معیشت افراد خانه استفاده کنند.

جنس لباس، نخستین اصل یک لباس راحتی

اولین ویژگی هر لباسی که باید به آن دقت کرد، جنس لباس است. برای انتخاب لباس، استفاده از لباس هایی که نایلون دارند و یا جنس‌های بسیار سنگین، توصیه نمی‌شوند. جنس‌های نخ خالص، بسیار مناسب این دشته از لباس‌ها هستند. زیرا در کنار راحت و آزاد بودن، باعث حساسیت نیز نمی‌شوند و دچار خارش نخواهید شد. اگر لباس را برای زمستان انتخاب میکنید، پارچه‌های ضخیم‌تر مانند پارچه‌های حوله ای یا بافت را انتخاب کنید تا از سرما نیز در امان باشید.
استفاده از الیاف‌های طبیعی باعث خواهد شد تا شما در تمام مدت استفاده از لباس راحتی خود، حس خوبی داشته باشید و آن را به سایر اعضای خانه نیز منتقل کنید.
استفاده از جنس‌های نامناسب، باعث تعریق زیاد در خانه شده و احساس ناخوشایندی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

لباس راحتی مناسب

سایز لباس را هم درست انتخاب کنید

سایز لباس نیز، نکته ای قابل توجه است. بهتر است برای استفاده از لباس‌های راحتی، حداقل سایز خودتان را انتخاب کنید و از انتخاب لباس‌های تنگ، جلوگیری کنید. اگر هم که با لباس‌های گشاد مشکلی ندارید که چه بهتر.
استفاده از لباس‌های تنگ و مخصوصا لباس‌های تولید شده با الیاف مصنوعی، در طولانی مدت باعث خواهد شد جریان خون مناسبی در آن قسمت نداشته و احساس ناراحتی یا خستگی کنید. امروزه که استفاده از لباس‌های بگ و گشاد نیز ترند شده و با خیال راحت می‌توانید لباسی را بپوشید که چند سایز از شما بزرگتر است و نگران مد نیز نباشید.

رنگ لباس، عنصر آرامش

به رنگ لباس نیز توجه کنید. استفاده از لباس هایی با رنگ شاد و روشن، در روحیه شما و سایر افراد خانه تاثیر بسزایی دارد. رنگ‌های لیمویی، آبی، سبز، نباتی و … رنگ هایی هستند که چشم را خسته نمی‌کنند. استفاده از رنگ‌های خنثی، باعث می‌شود حتی در خواب هم خوش لباس به نظر برسید.
اگر می‌خواهید خوش استایل‌تر نیز به نظر برسید، هارمونی رنگ‌ها را در نظر بگیرید. استفاده از ست لباس راحتی، کار را برای شما ساده می‌کند. یا حتی می‌توانید از پیراهن‌های بلند و تیشرت‌های لانگ، به عنوان تنها لباس خود استفاده کنید!
استفاده از لباس‌های کاملا راه راه، با رنگ‌های خیلی متضاد، برای برخی افراد خوشایند نیست و دچار سردرد خواهد شد. اگر در خانه همچین فردی را دارید، بهتر است از این نوع لباس کمتر استفاده کنید.
لباس‌های چهارخانه، گلدار، ساده و… همگی طرح‌های مناسبی برا خانه هستند.

اهمیت رنگ لباس راحتیتوجه به سبک و استایل

استفاده از لباس‌های راحتی نیز می‌تواند پیرو سبک خاصی باشد. اگر از استایل خاصی برای لباس پوشیدن پیروی می‌کنید و تمایل به استفاده از آن در لباس راحتی نیز دارید، می‌توانید با توجه به آن لباس مناسب برای خود را انتخاب کنید.

توجه به اندام

اگر به دنبال خوش استایل‌تر شدن در خانه هستید، لباس راحتی خود را نیز با توجه به اندام خود انتخاب کنید. همان قوانینی را که برای لباس‌های رسمی‌و یا اسپرت به کار می‌برید، برای لباس خانه استفاده کنید. مثلا استفاده از رنگ‌های تیره تر، شما را لاغر‌تر نشان می‌دهد. بنابراین میتوانید رنگ‌های کمی‌خنثی‌تر و تیره‌تر را با رنگ‌های روشن ترکیب کنید. یا اگر قد بلندی ندارد، برای کشیده‌تر نشان داده شدن، لباس‌های کوتاه و هم رنگ می‌تواند مناسب باشد.

انواع لباس راحتی

لباس‌های راحتی نیز همانند همه دسته‌های پوشاک، از تنوع بسیاری برخوردار است. از جنس لباس گرفته تا مدل و طرح و… باعث متمایز شدن انواع لباس‌های راحتی از یکدیگر می‌شود. در بخش قبل نکاتی در رابطه با ویژگی‌های یک لباس راحتی مناسب گفتیم و اکنون به دسته بندی آن می‌پردازیم.

لباس راحتی مردانه

انتخاب یک لباس راحتی مردانه، کار دشواری نیست. مرسوم‌ترین گزینه برای آنها، در بهترین حالت، استفاده از یک پیژامه با تیشرت است! اما در این انتخاب به ظاهر ساده نیز می‌توانید به دنبال تنوع باشید. استفاده از شلوار‌های اسلش و ورزشی، شلوارک و یا لباس‌های حلقه ای، در فصول سرد استفاده از دورس و هودی و… می‌تواند گزینه‌های مناسبی باشد.

لباس‌های راحتی زنانه

لباس‌های راحتی زنانه، از تنوع بیشتری برخوردارند. شما به راحتی می‌توانید یک سلحلی یا پیراهن بلند را به عنوان لباس راحتی در خانه استفاده کنید. یک تیشرت لانگ را به تنهایی بپوشید و یا یک تیشرت ساده را با شلوار بپوشید. این بستگی به انتخاب شما دارد.

لباس راحتی زنانهلباس راحتی بچگانه

جنس لباس راحتی کودکان، بسیار مهم است. کودکان پوست نازک و لطیفی دارند که اگر از جنس مناسبی برای آن استفاده نشود، ممکن است باعث قرمزی و خارش و حساسیت پوست کودک و یا نوزاد شما شود. علاوه بر آن لباس‌های کودک، مخصوصا لباس‌های راحتی بچگانه، بیشتر از سایرین شسته می‌شود و مهم است که بعد از یک بار شسته شدن، بلایی سر لباس نیاید.
لباس‌های راحتی بچگانه نیز بسته به فصل می‌تواند شلوار، شلوارک، پیراهن، سرهمی‌و … باشد.

لباس زیر

لباس زیر نیز از عناصر یک لباس راحتی است که باید به آن توجه کنید. استفاده از جنس خای نامرغوب و بی کیفیت، باعث مشکلات بسیاری خواهد شد چرا که این لباس‌ها در تماس مستقیم و چسبیده به پوست هستند. برای داشتن لباس‌های راحتی، باید به نکات متعددی توجه کنید. حتما سایز مناسب را انتخاب کنید. خاصیت کشسانی بخش‌های کشی را در نظر بگیرید تا فشارب به شما وارد نکند. رنگ و هماهنگی آن با سایر بخش‌ها و… نیز از دیگر نکات مهم است

ست لباس راحتی خانوادگی

امروزه لباس‌های زیادی وجود دارند که می‌توان آنها را برای تمام اعضای خانواده ست کرد و به راحتی، یک ست مادر فرزند و یا ست خانوادگی کامل خواهید داشت. برای یک دورهمی‌خانوادگی کوچک، استفاده از این لباس ها، تنوع خوبی خواهد بود.

لباس خواب و ربدوشامبر

خواب مناسب، ذهن شما را آرام می‌کند و انرژی لازم برا فعالیت در طول روز را برای شما فراهم خواهد کرد. لباس مناسب هنگام خواب از اساسی‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید.
لباس‌های خواب معمولا لباس‌های آزاد و راحتی هستند که خواب راحتی را برای شما به همراه خواهند داشت. استفاده از لباس
های تنگ و چسبان در طول شب، ممکن است باعث ناراحتی و خوابی نا آرام برای شما باشد.

لباس راحتی-ربدوشامبر

راحتی را به عزیزانتان هدیه دهید

شاید فکر کنید هدیه دادن لباس راحتی، زیاد جلوه خوبی ندارد اما در حقیقت اینطور نیست.اگر فرد مورد نظر از آشنایان و عزیزان شماست و با سلیقه وی آشنا هستید، هدیه دادن لباس‌های راحتی به آنها بسیار مناسب خواهد بود. این لباس‌ها را در قیمت‌های متفاوتی خواهید یافت و به هر مناسبت، با هر بودجه ای می‌توانید از آن استفاده کنید. هدیه دادن یک لباس زیبا با جنس خوب، می‌تواند هدیه بسیار خوبی برای افراد باشد به خصوص که با هر بار پوشیدن به یاد شما نیز هستند!

مناسب‌ترین لباس برای شما، آن چیزی است که بدن شما انتخاب می‌کند. به بدنتان گوش دهید. اینکه به دنبال لباس راحتی مناسب برای خود در بین تجربیات دیگران باشید، درست نیست. هیچ قانونی برای پوشیدن لباس راحت و مناسب وجود ندارد جز آنچه که در نامش پیداست. «راحتی» اگر در زمستان، با لباسی پشمی‌و بسیار گرم راحتید، خب اهمین لباس را استفاده کنید. قواعد نمی‌توانند برای شما تعیین و تکلیف کنند. اما همواره پیشنهاد ما استفاده از یک لباس خوب است.
برای خودتان ارزش قائل شوید و در خانه هم لباس خوب استفاده کنید. در نظر داشته باشید که خوب بودن، همیشه گرانتر بودن نیست بلکه می‌توانید با قیمت مناسب، جنس مرغوب را استفاده کنید.

منابع: www.today.com

blogforbettersewing.com

همه چیز درباره انتخاب لباس زیر مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
منو
بستن

سبد خرید

بستن

علاقه‌مندی

اخیرا مشاهده شده

بستن
بستن

بستن

دسته بندی ها